V torek, 25. aprila, smo na šoli ponovno gostili študente Pedagoške fakultete iz Celovca (Pädagogische Hochschule Kärnten, Viktor Frankl Hochschule). 21 bodočih učiteljev ter njihovo profesorico Sabine Buchwald smo po sprejemu ter ogledu šole povabili na šolsko malico, nato pa v skupinah odšli na hospitiranje k pouku naših učiteljev na razredni stopnji.

Naslednjo šolsko uro so se študentje še sami preizkusili v praksi. Najprej so poučevali učence Neobveznega izbirnega predmeta Nemščine v 4. razredu. Na temo sadje so učenci doživeli pestro, razgibano in hkrati poučno šolsko uro. Sedmošolce pa so pričakali s skupinsko obliko pouka na temo oblačila. Učenci so potovali po postajah ter urili svoje znanje iz nemščine.

Učenci in učitelji naše šole smo vedno veseli njihovega obiska, saj nam na igriv način popestrijo pouk, hkrati pa učenci razširijo svoj besedni zaklad in slovnične strukture v nemškem jeziku.

Zapisala in fotografirala: Kristina Ješovnik, učiteljica