V torek, 16. 5. 2023, v zgodnjih urah, sva se mentorici z učenci in učenkami izbirnih predmetov gledališki klub in nemščina odpravili na zasluženo ekskurzijo. Najprej smo se ustavili v Čokoladnici Zotter (Schoko-Laden-Theater). Tam smo na začetku spoznavali, kako nastane kakav, kje raste in nato, kako nastajajo različne vrste čokolad. Sledil je najboljši del, in sicer poskušanje čokolade. Ko smo se dodobra posladkali in najedli čokolad raznovrstnih okusov in arom, smo se sprehodili po živalskem vrtu in skozi pokopališče čokolad (okusi čokolad, ki niso »preživeli« 😊). Naslednji postanek je bil mesto Gradec. Gradec (nemško Graz) je glavno mesto avstrijske zvezne dežele Štajerske ob reki Muri in je drugo največje mesto v Avstriji. Tam smo najprej občudovali Oper Graz, nato pa čudovite ulice mesta in Murinsel (otok na Muri), umetni otok v obliki školjke na reki, ki je delo ameriškega arhitekta Vita Acconci, na katerem je kavarna, odprto letno gledališče in otroško igrišče, z obrežjem pa ga povezujeta dva mostova za pešce.

Kako smo se imeli, presodite sami. Sledijo fotografije. 😊

VEČ FOTOGRAFIJ V GALERIJI …

Mentorici Mateja Čebulj in Kristina Ješovnik