Letošnja tema natečaja je bila Digitalno državljanstvo: Čarovnija na dlani, naj te vodi modrost, ko brskaš po strani. Glavni namen  teme je bil spodbuditi razmišljanje otrok, zakaj je digitalno državljanstvo pomembno in kaj prinaša.

Na spletni strani ZPMS so zapisali:

Digitalno državljanstvo omogoča, da se spopademo z izzivi in priložnostmi, povečuje dostop in vključenost v družbo, pomaga pridobiti digitalne kompetence, ozavešča o diskriminaciji in pristranskosti, je ključno za pravilno delovanje demokratičnih institucij, poudarja odgovorno vedenje na spletu, uči, kako varovati osebne podatke in ostati varen v digitalnem okolju, spodbuja sočutje in spoštovanje drugih, zmanjšuje primere spletnega nasilja, uči, kako kritično ocenjevati spletno vsebino in razlikovati verodostojne vide od lažnih informacij, spodbuja, da gradijo pozitivne in pomenljive odnose na spletu.

Natečaj se je odvijal na treh nivojih: šolskem, regijskem in državnem.

Devet učencev naše šole se je uvrstilo na državni nivo natečaja in šest izmed njih (Tilen Volker, Elhame Bajrami, Olta Hoti, Gašper Potočnik, Matic Čuk Mikeln in Žiga Kadiš),pod mentorstvom Helene Ošlovnik, prof.  je za svojo spletno stran z naslovom Bodi moder digitalni državljan prejelo 2. nagrado na državni ravni.

Postani moder digitalni državljan.

Iskrene čestitke nagrajencem.

Nagrada za vse uvrščene na najvišjo raven natečaja pa je bila udeležba na zaključni prireditvi, ki smo si jo v sredo, 7. 5. 2025,  ogledali v dvorani Smelt v Ljubljani.

Zapis in fotografije: Simona Grabner