Kviz Male sive celice je namenjen osnovnošolcem in predvsem popularizaciji znanja. Tekmovalno ekipo sestavljajo trije učenci (v ekipi je po en sedmošolec/sedmošolka, en osmošolec/osmošolka in en devetošolec/devetošolka),

ki po uspešno opravljenih 2. predtekmovanjih pokažejo

svoje znanje še pred  televizijskimi kamerami.

V eni televizijski sezoni se pomeri 32 ekip iz različnih

osnovnih šol.

Na RTV SLO se je uvrstila tudi naša ekipa OŠ Prežihovega Voranca Ravne na Koroškem, ki  jo sestavljajo Izak Rizvič – 7. b, Matej Krivograd – 8. b ter Zara Knez – 9. b.

V sredo, 18. 9. 2024 so se na predtekmovanju v Celju pomerili z OŠ Gustava Šiliha Velenje in bili uspešnejši.

Naša ekipa MSC se je na snemanje uvrstila izmed rekordnih 329 prijavljenih šol.

V studio gredo 11. 2. 2025, oddaja pa bo na sporedu kasneje… JAVIMO.

Pridružili se jim bodo tudi navijači.

Za dosežek jim iskreno čestitamo ter komaj čakamo na oddajo…

Pomemben del ekipe bodo tudi navijači. Vsi navijači so izbor posameznega tekmovalca. Navijači so v studiu aktivno sodelujejo pri iskanju najdaljše besede v igri »MOŽGANSKI LABIRINT«.

Med samim kvizom pa poteka tudi tekmovanje v hitrostnem razvrščanju lončkov- HITRI LONČKI. Tudi tukaj se je naša druga ekipa – Zala IGERC, 6. a, Tian SEKAVČIK – 8. a in Kaja SALČNIK, 8. c uvrstila na snemanje.

ŠE ENKRAT VSEM ČESTITAMO ZA POGUM IN ZA IZJEMEN DOSEŽEK!!!