PRISPEVEK

Učenci, ki obiskujejo RAP – Robotika, se v tem šolskemu letu srečujejo s KUBO roboti.

Naši učenci, otroci 21. stoletja, tako skozi vodeno igro osvajajo osnovne koncepte znanj industrije 4.0. Tako lahko rešujejo probleme skozi procesno in kreativno razmišljanje.

KUBO robot je prikupen izobraževalni robot, zasnovan za otroke, in omogoča enostavno učenje programiranja, logičnega razmišljanja in reševanja problemov. Ponuja tudi intuitiven in igriv način spoznavanja osnov programiranja brez potrebe po predhodnem znanju računalništva.

STEM učenje je ena od značilnosti KUBO robotike. Je del širšega gibanja STEM (znanost, tehnologija, inženirstvo, matematika), ki spodbuja razvoj teh veščin pri otrocih že v zgodnji dobi. Robot otrokom omogoča zabavno in uporabno učenje teh veščin skozi igro.

Eden glavnih poudarkov KUBO robota je, da otroci ne potrebujejo zaslonov za programiranje, le fizične ploščice, kar spodbuja otipljivo učenje in interakcijo brez uporabe digitalnih naprav.

Nasmejani do ušes se naši učenci veselijo ponovnega srečanja s KUBO robotom.

Zapisala: Helena Krušič, prof.